O drugem bloku jedrske elektrarne Krško
Jedrska energija je pomemben steber oskrbe z električno energijo v Sloveniji, saj prispeva kar eno četrtino vse električne energije, porabljene v Sloveniji, in to brez izpustov ogljikovega dioksida.
Projekt izgradnje JEK 2 - drugega bloka jedrske elektrarne v Krškem, je eden osrednjih strateških razvojnih projektov skupine GEN.
O hidroelektrarnah na spodnji Savi
V okviru projekta družbe Hidroelektrarne na Spodnji Savi bo zgrajenih pet hidroelektrarn na spodnji Savi:
- HE Boštanj,
- HE Arto – Blanca,
- HE Krško,
- HE Brežice in
- HE Mokrice.
HE Boštanj, HE Arto – Blanca, HE Krško in HE Brežice so že zgrajene in v polnem obratovanju. Sledi še nadaljevanje izgradnje verige s hidroelektrarno Mokrice.
Izgradnja verige hidroelektrarn na srednji Savi
V okviru projekta družbe Srednjesavske elektrarne je načrtovana izgradnja verige 10 hidroelektrarn na srednji Savi:
- HE Suhadol,
- HE Trbovlje,
- HE Renke,
- HE Ponoviče,
- HE Kresnice,
- HE Jevnica,
- HE Zalog,
- HE Šentjakob,
- HE Gameljne* in
- HE Tacen* (* alternativa za hidroelektrarno Ježica).
O hidroelektrarnah na Muri
Na Muri obratuje vrsta hidroelektrarn, a reka je energetsko izrabljena le na območju Avstrije. Zadnja hidroelektrarna Spielfeld je zgrajena tik pred odsekom, v katerem postane struga Mure državna meja med Republiko Avstrijo in Republiko Slovenijo.
V sosednji Avstriji, samo nizvodno od Gradca do meje s Slovenijo v Šentilju, obratuje šest hidroelektrarn pretočnega tipa v podobnih topografskih, geografskih in geoloških razmerah, kot se nahajajo v slovenskem porečju reke Mure
Projekt hidroelektrarn na reki Muri ima multidisciplinarni značaj in povezuje več področij: kmetijstvo in gozdarstvo (namakalni sistemi, črpališča, vpliv na gozdarstvo), okolje (podtalnica, novi biotopi, naravni parki, kakovost vode), gospodarstvo (lovstvo in ribištvo, turizem in rekreacija, infrastruktura, industrija in gospodarski učinki).